ייעוץ לבעיות התנהגות אצל בעלי חיים « פארא וטרינרי« ראשיאתה כאן:

שם
טלפון
מתעניין ב:
טקסט חופשי
אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך משלוח עדכונים, הצעות והטבות המגיעות לי באימייל או ב-SMS
��� �� ����
 

ייעוץ לבעיות התנהגות אצל בעלי חיים 

כבר שנים רבות שסוגים שונים של בעלי חיים עוברים תהליך ביות והופכים לחלק מחיי המשפחה. היתרונות בביות החיות רבים הן לבעלי החיים והן לבני אדם אשר הרוויחו חבר קרוב. אך יחדיו עם היתרונות מגיעים מספר חסרונות המלווים את תהליך ההסתגלות האבולוציוני של בעלי חיים במעבר מהטבע לבית.

חיות רבות אשר נחשבים היום כחיות מחמד האריכו את תוחלת ואיכות חייהם אבל מנגד פיתחו תלות בבני אדם והחליפו את הסביבה הטבעית המותאמת לממדיהם הפיזיים לסביבה ביתית סגורה. לפיכך, חיות מחמד רבות נמצאות בסיטואציות אשר יוצרות עבורן סביבה בעייתית, כגון חתולים הנמצאים שעות ארוכות בבית סגור ללא פעילות גופנית או כלבים השוהים בחצר גדולה בה קולות חיצוניים מטרידים את מנוחתם, או אף חיות מחמד אשר פיתחו קשר חזק עם בעליהן אשר נמצאים בבית לעיתים רחוקות. סיטואציות שונות אלו יצרו אצל חיות המחמד בעיות התנהגותיות רבות אשר מקשות על חיי היום יום של בעליהן, כגון עשיית צרכים בבית, נביחות, הרס חפצים ואף פציעה עצמית.

תפקידו של היועץ להתנהגות חיות מחמד הוא להביא לפתרון בעיות ההתנהגות של חיות מחמד ביתיות באמצעות התמחותו בתחום הפסיכולוגי בקשר בין האדם לחיות. תחום הייעוץ ההתנהגותי עבור בע"ח הפך לתחום התמחות מוכר וידוע בעולם הוטרינריה. היועץ הוטרינרי נדרש להכיר את סוגי בעלי החיים השונים, את הצרכים הבסיסיים והנפשיים שלהם, אופיים ההיחודי ודפוסי התנהגותם הן בטבע והן במתחם הביתי. יועץ ההתנהגותי לבע"ח לומד לזהות את המצוקות של בעלי החיים המטופלים אצלו ולמצוא את הפתרונות הראויים אשר יחלצו את בע"ח מהמצוקה הפסיכולוגית אליה נקלע ובכך לשנות את דפוסי ההתנהגות הבעייתים אותם פיתח בעקבות מצוקות אלו.

היועץ ההתנהגותי עובד עם חיות מסוגים שונים כגון כלבים, חתולים, ציפורים, תוכיים ועוד. על היועץ ההתנהגותי לקבל הכשרה שונה משל רופאים וטרינריים על מנת להשלים את תחום הטיפול הפיזי הנעשה על ידי רופאים וטרינריים ולתת מענה לטיפול פסיכולוגי עבור חיות המחמד. לרוב, ההפנה ליועץ ההתנהגותי נעשית על ידי מרפאות וטרינריות אשר שוללות בעיות פיזיולוגיות כגורם לבעיות ההתנהגותיות של הכלב ומפנות את בעליו לאבחון בעיות פסיכולוגיות אצל בעל החיים. יועץ ההתנהגות מאבחן ומכיר את בע"ח ודפוסי התנהגותו ומתאים לו תכנית טיפולית מטרתה למנוע את הבעיות ההתנהגותיות של בע"ח ולהקל על בעליו לחיות עימו. תחום הייעוץ לבע"ח מתבסס על מדע האתולוגיה הוטרינרי אשר חוקר את דפוסי ההתנהגות של בע"ח הנמצאים בסביבה אנושית.

רקע מרחיב על הקורס

קורס יועץ ההתנהגות לחיות מחמד הינו קורס אשר מכשיר כוח אדם מוביל ומקצועי בתחום הייעוץ ההתנהגותי לבע"ח. הקורס עורך הכרות מקיפה עם עולם שיטות המחקר בתחום האתולוגיה הוטרינרית ובלימוד דפוסי התנהגות שונים ותופעות הקשורות לעולמם הפנימי של חיות המחמד. במהלך הקורס לומדים התלמידים כיצד לתת מענה ופתרונות לבעיות התנהגותיות שונות. הקורס מתמקד בתהליכי החינוך, החתמה והתפתחותם הפסיכולוגית של בעלי חיים ונועד ללמד כיצד  להבין את דפוסי התנהגותם של בעלי חיים בהתאם לסביבתם האנושית.

במהלך הקורס נלמדים תכנים שונים העוסקים בלימודי  פסיכולוגיה והתמקדות בשיטות התערבות וטיפול מערכתי, פרטי ומשפחתי. כמו כן הקורס מכשיר את היעוץ לעתיד לאבחן את חיי המשפחה ואופן השתלבותו של בעל החיים במערך המשפחתי. הקורס מספק הצצה לעולם ההפרעות הנפשיות הרלוונטיות ומציג תיאוריות הן בהתפתחות האדם והן בהתפתחות בעל החיים - כל זאת על מנת לאפשר ליועץ לעתיד לעמוד על טיב הקשר בין חיית המחמד לבעליה.

הקורס יעסוק במדע האתולוגיה הוטרינרית הנשען על המחקר הביולוגי ומחקר ההתנהגות ההשוואתי. מדע זה נשען על תצפיות וניסויים המותאמים מחקרית על מנת להבין את הפסיכולוגיה של בעלי חיים. כמו כן מעבר לידע התאורטי על המחקר האתולוגי, הקורס יתמקד בהדרכת היועץ ההתנהגותי לזיהוי דפוסי התנהגות, אבחון בעיות ומקורן ומציאת פתרונות מתאימים.

מטרות הקורס
מטרת הקורס היא להכשיר את הבוגרים להיות יועצים בחינוך ועיצוב התנהגות של חיות מחמד ובכך לעזור לשפר את היחסים שבין חיות הבית לבעליהן, לאפשר מחייה משותפת ולתרום לרווחת החיות. הקורס מיועד לאנשים אשר אוהבים בעלי חיים ומעוניינים לפתח קריירה בתחום המשלב בין פסיכולוגיה לוטרינריה. כמו כן הקורס מומלץ גם עבור מי שמעוניין להרחיב את הידע האישי שלו ולעסוק בקשר המיוחד שבין בע"ח ובני אנוש.

מטרותיו של הקורס הם:

  • ליצור סביבת התנסות מקצועית בה התלמיד לומד פתרון בעיות התנהגותיות של בעלי חיים ורוכש ניסיון.
  • להקנות לתלמיד ידע מקיף במושגי יסוד בפסיכולוגיה, אתולוגיה, עיצוב התנהגות ועוד.
  • לאפשר הדגמות מעשיות בנושאי אילוף, החתמה ועוד במסגרת קבוצתית.

ההרצאות מועברות ברמה גבוהה ע"י מיטב המרצים. במהלך הקורס התלמידים ילוו אישית ע"י צוות המרצים המסייעים להצלחה בלימודים וגם לאחריהם.

 

תנאי קבלה
גיל  20 ומעלה, 12  שנות לימוד, ידע בסיסי בשפה האנגלית, בריאות גופנית ונפשית תקינה . מקרים מיוחדים יידונו לגופם

עמודים:

לקבלת מידע נוסף, מלא פרטיך ונציג יחזור אלייך
שם
טלפון
אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך משלוח עדכונים, הצעות והטבות המגיעות לי באימייל או ב-SMS