צרו קשר עוד היום





צו ראשון וחיל הרפואה

המסלול של חייל המתגייס לחיל הרפואה מתחיל הרבה לפני קבלת צו-ראשון. כל מלשב"ים אשר רוצים לשרת בחיל הרפואה מתחילים את תהליך הבחירה עם קבלת המנילה. כבר שם המלש"ב מסמן את רצונו לשרת בחייל הרפואה, ובתפקידים הרצויים. לרוב אותם אנשים אשר רוצים לשרת בחיל הרפואה נישארים בתחום גם לאחר השירות הצבאי.

נשאלת השאלה איך מקבלים במנילה את האפשרות להיות בחיל הרפואה? התשובה לשאלה זו היא הבסיס של כל תהליך הגיוס: צו ראשון. צו ראשון הוא יום המיון הראשון והקובע ביותר בתהליך הגיוס שלכם לצה"ל, ועל מנת לקבל את מה שאתם רוצים, צריך להצליח ביום זה.

יום צו ראשון הוא עמוס מאוד וארוך, לכן יש להוריד את המתח עד כמה שאפשר לפני שמגיעים.

אחד החלקים הקשים יותר של צו ראשון הוא מבחן הקב"א (קבוצת איכות), זהו מבחן שלא ניתן יהיה לחזור עליו שנית ודרגת החשיבות שלו היא עצומה, מאחר והוא בודק את הידע של המלש"ב וקובע במידה רבה את השיבוץ שלו בצה"ל.

חלק מתהליך המיונים בצו ראשון הוא מבחן פסיכוטכני. המבחן הפסיכוטכני מורכב מאוסף של שאלות פסיכוטכניות הנמדדות על זמן. המבחן בנוי משאלות הגיון, לוגיקה, צורות וחשבון. נשמע מבחן מוזר? אל דאגה. המבחן הזה הוא בדיוק כמו כל מבחן אחר, וצריך להתכונן אליו מראש. כמה שמתרגלים יותר ככה בזמן אמת יהיה קל יותר להתמודד עם השאלות. מעבר לכך להיות מוכן למבחן זה מראש גם מסיר את הדאגה והלחץ לקראת המבחן שכן הרבה יותר מלחיץ להתמודד עם משהו כאשר נתקלים בו פעם ראשונה. היום של צו ראשון מספיק עמוס גם בלי לשבת לאמץ את המחשבה במבחן הפסיכוטכני.

אם אתם מלשב"ים אשר מתעתדים לשרת בחיל הרפואה, הצלחה במבחן זה היא מאוד חשובה, מאחר וציון קב"א גבוה פותח מקסימום דלתות בפני המלש"ב למקצועות מאתגרים ומבוקשים, כאשר בניהם נמצא חיל הרפואה.

ציון הקב"א מורכב מכלל הראיונות והמבדקים אשר עוברים ביום צו ראשון. לכן ישנה חשיבות רבה להיות ערני ומוכן לשאלות וללחץ היומי. לכן בתור מלש"ב אשר מעוניין או מעוניינת להתקבל לחייל הרפואה יש להצליח בכל השלבים. על מנת להסיר את הדאגה של המבחנים הפסיכוטכניים ניתן לקחת קורס הכנה מראש, אשר מכיל מאגרים רבים של שאלות פסיכוטכניות, ומדמה את מהבחן עצמו גם מבחינת הזמנים והמבנה.

דבר נוסף אשר יש לו חשיבות רבה ביום בלשכת הגיוס הוא הראיון האישי, בו המלש"ב מתראיין עם פסיכולוג צבאי, חשוב להשאיר רושם טוב, להיות כנים, להיות עירניים לשאלות הנשאלות על ידי המראיין ולהשיב עניינית על השאלות, מלש"ב המעוניין להתגייס לחיל הרפואה צריך להביע אחריות ורצינות מאחר ולשרת בחיל הרפואה בתפקידי מפתח כמו חובש, פרמדיק ועוד, אלו תפקידים אשר במסגרתם החיילים לעיתים עומדים במצבי לחץ שונים ומחוייבים להביע רצינות משום שלעיתים מדובר בהצלת חיי אדם. לכן, על מנת להבטיח לעצמכם מקסימום הצלחה יש צורך לקחת קורס הכנה לקראת צו ראשון.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם