התקבלתם ללימודי רפואה? כך תצטיינו

התקבלתם ללימודי רפואה? אם כן, בוודאי יחד עם ההתרגשות אתם לחוצים מאוד, ומחפשים כמה שיותר טיפים אשר יאפשרו לכם ללמוד בצורה טובה ולהצטיין בלימודים באופן הטוב ביותר. אין ספק, לימודי רפואה אינם לימודים קלים. מדובר בתחום מורכב מאוד המצריך ריכוז לא רק בשיעורים עצמם אלא גם בעבודות ובמטלות שיש לבצע מחוץ לשעות הלימודים.

לכן, במיוחד עבורכם, ובכדי שתוכלו להצטיין בלימודים באופן הטוב ביותר, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים אשר יעזרו לכם.

תמלול הרצאות בלימודי רפואה – אל תוותרו על זה

לימודי רפואה אינם רק לימודים קשים, אלו לימודים אשר יובילו אתכם למקצוע בו אתם אחראיים על חיי אדם. לכן, חשוב מאוד להשקיע בלימודים היטב ולא לפספס שום פרט אשר יכול להשפיע בהמשך על הציונים שלכם או על הידע שלכם. בכדי לא לפספס שום פרט, בין אם זהו פרט אותו המרצה מוסר כחלק מהשיעור או כתשובה לשאלה של סטודנט, ההמלצה שלנו היא להגיע עם מכשיר הקלטה ולהקליט כל שיעור. לאחר השיעורים תוכלו לשמוע את ההקלטות ולתמלל את כל החומר. תמלול הרצאות שכזה יאפשר לכם לחזור בצורה הרבה יותר טובה על החומר הנלמד ולהיות בטוחים כי לא פספסתם פרטים חשובים בזמן ההרצאה עצמה.

כמובן, את אותו תמלול הרצאות תוכלו לבצע באופן עצמאי, מה שגם יעניק לכם חזרה על החומר. אך אם אין לכם זמן (מצרך נדיר, בעיקר בזמן הלימודים התובעניים של מקצוע זה) ואתם רוצים את החומר כתוב, תוכלו לפנות אל חברה חיצונית אשר מעניקה שירותי תמלול הרצאות ותוכל לבצע זאת עבורכם.

פנו את הזמן שלכם רק ללימודים

אם אתם חושבים כי תוכלו לשלב לימודי רפואה עם עבודה או עם עיסוקים אחרים, טעות גדולה מאוד בידיכם. לימודי רפואה יתפסו את כל הזמן הפנוי שיש לכם, ולכן חשוב מאוד שתפנו מספיק זמן ללימודים הללו. לפני תחילת הלימודים, נסו לעבוד כמה שיותר ולחסוך כסף שישמש אתכם בזמן הלימודים והכינו את החברים ואת בני המשפחה לכך שבכוונתכם להצטיין בהם, ולכן רוב הסיכויים שלא יהיה לכם זמן להסחות דעת. ברגע שהסביבה תהיה מוכנה לכך, היא גם תתחשב בכם ותסייע לכם להקדיש את כל הזמן ללימודים עצמם.

בחירה נכונה של מקום ההתמחות

לפני שאתם פונים להתמחות, חשוב מאוד לבחון את המקום בו אתם עומדים לבצע אותה. חשוב מאוד שתדעו כי למקום אליו תפנו להתמחות ישנה השפעה רבה לא רק על קורות החיים שלכם, אלא גם על הידע המקצועי שלכם, על הניסיון שתצברו ועל הרופאים המומחים מהם תוכלו ללמוד. לכן, כחלק מדרככם להצטיינות בתחום, בחרו במקום התמחות אשר יקרב אתכם אל המטרה כראוי.

קבוצות למידה – לא לכל אחד

לפני שאתם מצטרפים אל קבוצות למידה, חשוב שתכירו את האופי האישי שלכם בכל הנוגע לתהליך הלמידה. ישנם כאלו שקבוצות למידה מסייעות להם, וישנם כאלו אשר קבוצות הלמידה יוצרות אצלם חוסר ריכוז.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content