צרו קשר עוד היום

מבנה מבחן העל הבסיסי

המבחן הממיין העל בסיסי אינו מבחן קל. הנבחנים צריכים להיות מוכנים בכל הקטגוריות השונות הניתנות במבחן, ועליהם לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

המבחן בודק שליטה מלאה בתחומים נבחרים כגון אנטומיה ופיזיולוגיה של האדם, נוהלי סיעוד, חוק ואתיקה בעשייה סיעודית, חשבון רוקחי, ועוד.

רוב הנושאים הנשאלים במבחן הינם מחוץ לתחום עיסוקם היום-יומי של עובדי סיעוד.

הציון הנדרש מהנבחנים גבוה יותר ממבחני רישוי אחרים בתחום הסיעוד.

סגנון השאלות אמריקאיות במבחן הממיין העל בסיסי מובנה בצורה מבלבלת ומטעה במכוון.

יש לזכור כי המבחן מתקיים פעם בשנה בלבד- אם נכשלתם במבחן, הקריירה המקצועית שלכם מתעכבת בשנה לפחות.

אורכו של המבחן הממיין העל בסיסי - שעתיים. המבחן כולל כמאה שאלות בסגנון אמריקאי.

מכיוון שחומר הבחינה רב מאוד וכולל נושאים רבים, בכל מועד ניתנת לנבחנים רשימה ממוקדת של הנושאים שיופיעו באותו מועד מתוך כלל החומר. באופן כללי, שאלות רבות בבחינה מתייחסות לתחום של אנטומיה ופיזיולוגיה של אדם, שאלות רבות קשורות לחוקים ואתיקה, נוהלים סיעוד והגדרות של פעולות סיעודיות שונות (הן בסיסיות והן חריגות), נושאי רוקחות וחשבון רוקחי וכו'.

ציוני מבחן האחיות הממשלתי ניתנים לאחר כחודש. ציון עובר בבחינה הינו גבוה ממבחני רישוי אחרים בסיעוד ועומד על ששים וחמש (65) לפחות ( מתוך מאה נקודות בסך הכול).

מבחן ההסמכה לאחיות נערך רק פעם בשנה על ידי משרד הבריאות, מינהל אגף הסיעוד. את ההרשמה לבחינה צריך המועמד לבצע מספר חודשים לפני המועד אליו הוא מתכנן לגשת.

תנאי ההכרחי לגישה למבחן הממיין ללימודי הכשרה על ביסית בסיעוד הוא תואר ראשון בסיעוד ושנה שלמה של ניסיון עבודה בתחום סיעוד.

הבחינה כוללת לא רק ידע שלמדתם בעל פה אלא גם את היכולת שלכם לחשוב באופן עצמאי- לא מספיק רק לשנן את חומר הבחינה אלא יש להכיר את המבנה שלה ואת הסגנון של השאלות. בית הספר האמריקאי, המוסד הגדול והמוביל בארץ למבחני רישוי בסיעוד, מקיים קורס הכנה מרוכז למבחן הממיין לאחים ואחיות.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content