צרו קשר עוד היום

עוזר וטרינרי - סיעוד וטרינרי

עוזר וטרינר משמש/ת כיד ימינו בכל תחומי הרפואה והסיעוד הוטרינרי ומהווה גורם מהותי וחיוני בכל מרפאה וטרינרית. עוזר/ת הוטרינר מסייע/ת לוטרינר בעבודתו השוטפת הכוללת מצד אחד ניהול אדמינסטרטיבי וממוחשב של המרפאה ומצד שני מתן טיפול רפואי לבעלי חיים, סיוע בביצוע ניתוחים וניתוב והפניית הלקוחות לפי העניין והדחיפות אל הרופא הוטרינר. מעבר לאהבה לבעלי חיים, התפקיד דורש הכרה של האמצעים הרפואיים לסוגיהם בעבודה הוטרינרית (כגון כלי הניתוח, התרופות, התכשירים ותוכנות המחשב המתקדמות). תפקידו של העוזר לוטרינר כולל גם סיוע בביצוע ניתוחים כירורגיים ולכן על העוזר/ת לרכוש רמת מיומנות גבוהה בנושאים כגון אנטומיה השוואתית, כירורגיה, סטריליזציה והענקת עזרה ראשונה בזמן ניתוחים. התפקיד מתפרש על מספר תחומים: טיפול בחיות הבר, סיעוד וטרינרי, אחזקת מרפאה ועבודות טכניות, מחשוב ועבודה משרדית. מלבד פרוצדורות מורכבות (כדוגמת ניתוחים) נדרשת מעורבות וידע בכל תחומי העיסוק שבמרפאה.

קורס עוזר וטרינר נועד על מנת להכשיר בישראל כוח עזר רפואי עבור רופאים וטרינריים. הקורס מתמקד במתן כלים פרקטיים וידע עיוני עדכני ומקצועי עבור כל אחד אשר מעוניין להפוך לעוזר וטרינר המיומן בפרקטיקה הוטרינרית לסוגיה השונים. הקורס מיועד לאוהבי חיות מחמד המעוניינים לשלב את אהבתם לחיות בקריירה העתידית שלהם, ללמוד את רזי הטיפול בבעלי חיים ולעסוק בתחום כמקצוע לחיים. הקורס מתמקד בנושאי לימוד כגון: ביצוע בדיקות מעבדה, מתן חיסונים, מחלות של בעלי חיים, זואו-וטרינריה, התנהגות של בעלי חיים, כירורגיה לבעלי חיים, ועוד. בקורס ינתנו דגשים מעשיים לצד הלימודים התיאורטיים, יועבר ידע רב והתלמידים ירכשו מיומנויות אשר יכשירו את הבוגר/ת לעבודה כיד ימינו של וטרינר בצוות של כל מרפאה וטרינרית. כמו כן הקורס מכשיר את העוזר לוטרינר לעבוד עם חיות מחמד, חיות גדולות, מעלי גירה גדולים וקטנים, טיפוח ותחזוקה של פינות חי וכן הכרת בעלי חיים אקזוטיים.

הקורס מיועד לכל מי שרוצה לעסוק בתחום הסיעוד הוטרינרי ומעוניין לרכוש ידע ווטרינרי בסיסי ויכולות ניהול שוטפות על מנת לסייע לרופא הוטרינרי. הקורס יכול לשמש גם אנשים שהמקצועות שבהם הם עוסקים קשורים לבעלי חיים וברצונם להכיר יותר טוב את בעלי החיים גם מהפן הרפואי. בוגרי קורס עוזר וטרינר יכולים להשתלב בעבודה במרפאות וטרינריות, כמו גם לעבוד בפינות חי ולעבוד במקומות המחזיקים חיות אקזוטיות כדוגמת זוחלים, תוכים סוסים, דולפינים, מכרסמים ולעזור בתחזוקה השוטפת ובטיפוח בעלי החיים.

מבנה הקורס -

תכנית הלימודים משלבת בין ידע מקצועי לבין פרקטיות ביצועית ומבטיחה מצוינות בסיוע בהפעלת מרפאה וטרינרית. הקורס מורכב מלימוד חומר עיוני כגון: אנטומיה וטרינרית, פיזיולוגיה של בע"ח ואדם, הזנת בעלי חיים, קלסיפיקציה של בעלי חיים, הכרת חיות מחמד, משק וחיות בר אקזוטיות, עזרה ראשונה לבעלי חיים ולאדם, רפואת חירום, סיעוד וטרינרי, הכרת תחום הפרמקולוגיה וחומרי ההרדמה, בדיקות מעבדה, רנטגן, אולטאסאונד ואמצעי הדמיה אחרים. כמו כן הקורס מכשיר את עוזר הוטרינר להצטיינות בניהול אדמיניסטרטיבי של מרפאה וטרינרית, הכרת המחשב, הכרת תוכנות לעיבוד תמלילים, ניהול ממוחשב של לקוחות ומלאי, אתיקה רפואית ווטרינרית ועוד. תלמידי הקורסן ילמדו גם פרקים נבחרים באימונולוגיה, הבנת תהליכים אפידמיולוגיים, רפואת זוחלים וחיות אקזוטיות, הכרת המחלות הזואונוטיות ומשמעותן בקשר בין האדם לחי ועוד. במהלך הקורס נשתמש במודל של כלב, סוס ואדם לשם לימוד השוואתי ונכיר גם אספקטים פחות ידועים לציבור הרחב כגון הרפואה הוטרינרית הרשותית, חקיקה וטרינרית וכדומה.

מטרות הקורס

מטרת הקורס היא להכשיר עוזרים מיומנים ומשכילים אשר יהיו יד ימינם של רופאים וטרינרים ברחבי הארץ. הקורס מאפשר לבוגריו להשתלב במרפאות וטרינריות ובתי חולים וטרינריים.

מורי הקורס

צוות המרצים המקצועי שלנו מאמין כי בעזרת הניסיון והידע שלהם אותו הם מעבירים הלאה לתלמידים, ויחדיו עם הליווי האישי במהלך ולאחר הקורס, הם יוצרים את המחוייבות המלאה שלהם להצלחתם של התלמידים הן בלימודים וגם לאחריהם.

שירותים נלווים לקורס

קורס העוזר הוטרינרי מסתייע לא רק בהרצאות וחומרי לימוד איכותיים אלא גם באמצעי המחשה מגוונים כגון: מצגות, שקפים, שקופיות, סרטי וידאו ותוכנות מחשב. כמו כן התכנית משלבת סיורים במרפאה וטרינרית על מנת לצאת אל השטח ולהכיר מקרוב את חיי העוזר הוטרינרי. תוכנית הלימודים משלבת לימודים עיוניים יחד עם הדגשים מעשיים כאשר הקורס נערך בכיתת לימוד קטנה על מנת להעניק לכל תלמיד את מירב תשומת הלב, כמו כן ההדרכה נעשית על ידי תוכנית אישית והקפדה על מתן משוב לכל תלמיד על התקדמותו לאורך הקורס.

בסיום הקורס הבוגרים יוכלו להשתלב באופן מיידי בעבודה בכל מרפאה וטרינרית בזכות הידע העיוני והמעשי אשר קיבלו לאורך הקורס. בוגרי הקורס יקבלו סיוע במציאת עבודה במרפאות באזור מגוריהם.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם