מדוע כדאי ללמוד רפואת שיניים?

אם הגעתם לציון המתאים בפסיכומטרי, ואתם חושבים על לימודי רפואת שיניים, הגעתם אל המקום הנכון. קודם כל, לפני שאתם שואלים את עצמכם בכלל מדוע כדאי ללמוד רפואת שיניים, עליכם לברר עם עצמכם האם לימודי רפואה בכלל מתאימים לכם. לימודי רפואה הם לימודים לא פשוטים. מדובר בלימודים אשר אורכים זמן רב ודורשים מכם מאמץ רב והתמדה, ולכן בתקופת הלימודים וההתמחות אתם צריכים להתרכז אך ורק בהם.

חשוב שתהיו מוכנים ללימודים מהסוג הזה ושתדעו כי עליכם להשקיע את כל כולכם בלימודים הללו בכדי להצליח.

מה כוללים לימודי רפואת שיניים?

לימודי רפואת שיניים כוללים מגוון רחב מאוד של נושאים בתחום, כמו טיפול בדלקות חניכיים, בבסיס הגולגולת, בלסת וכיוצא באלה. בין הנושאים הרבים הנכללים בלימודים אלו תוכלו למצוא:

  • מניעת מחלות פה.
  • רדיולוגיה.
  • כירורגיית פה ולסת.
  • אבחון הפה.
  • שיקום פנים ולסתות.
  • שיקום הפה.
  • רפואת שיניים קהילתית.
  • טיפול בדלקות חניכיים ובעיות חניכיים דומות.
  • אורתודונטיה - יישור שיניים.
  • פדודונטיה – טיפול שיניים בילדים.

ועוד מגוון רחב מאוד של נושאים. תכנית הלימודים, אשר אורכת 6 שנים, מחולקת לשלושה שלבים – לימודים טרום רפואיים, לימודים פרה קליניים ולימודים קליניים.

עבודה מסודרת והכנסה בטוחה

תחום רפואת השיניים הינו אחד התחומים המאפשרים כמעט לכל רופא ליהנות מאפשרות למצוא עבודה בכל מקום בו הוא יחיה. רופאי שיניים, בניגוד לרופאים אחרים, אינם חייבים לעבוד ימים ולילות בחדרי מיון כמו רופאים מתמחים אחרים. רבים מהם יכולים להשתלב במרפאות שיניים מסודרות בעלות שעות עבודה קבועות בשלב ההתמחות, ולאחר שהם צוברים ניסיון מספיק – הם יכולים לפתוח מרפאה משלהם ללא כל בעיה.

תחום רפואת השיניים הוא תחום שיכול להביא הכנסה גבוהה מאוד לכל רופא. בתחום הזה אתם יכולים לעבוד באופן פרטי ולא להיות תלויים במשכורות ממשלתיות עד שתגיעו לשלב בו אתם מומחים בתחומכם, כמו רופאים אחרים. לפיכך, מדובר בתחום שמושך רבים אשר מעוניינים ללמוד רפואה, אך לדלג על שנות ההתמחות המתישות ועל ההתקדמות האיטית יחסית עד להגעה להישגים משמעותיים והכנסה גבוהה.

איך מסתדרים 6 שנים בלי עבודה קבועה?

אחת השאלות המטרידות רבים אשר חושבים להירשם ללימודי רפואת שיניים היא כיצד הם יוכלו להתפרנס במשך 6 שנים של לימודים, כאשר מדובר בלימודים תובעניים כל כך שאינם מאפשרים להם לעבוד, ובמיוחד אם הוריהם או בני משפחתם אינם יכולים לעזור להם במימון.

לכן, במיוחד בכדי לסייע לסטודנטים בתחום ניתן למצוא מגוון רחב של מלגות המיועדות לסטודנטים לרפואה ומאפשרות להם לסיים את הלימודים עם פחות דאגות כלכליות. ישנן מלגות אשר שייכות למוסדות הלימוד עצמם ומלגות מטעם עמותות וקרנות שונות, וכדאי לבחון מראש את כל האפשרויות בכדי לבחור באפשרות הנכונה והטובה ביותר עבורכם, על פי הנתונים האישיים של כל אחד ואחת מכם.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם