צרו קשר עוד היום

לימודי רפואה בבר אילן

עד לשנת 2010, אם רציתם ללמוד רפואה, עמדו לרשותכם רק ארבעה בתי ספר ברחבי הארץ: באוניברסיטה העברית, בטכניון, באוניברסיטת תל אביב ובירושלים. לנוכח תנאי הקבלה הקשים בחוגים לרפואה, ובשל המחסור הגדול ברופאים במערכת הבריאות בארץ, החליטה המועצה להשכלה גבוהה להקים בית ספר חמישי לרפואה שבו תוכלו ללמוד לימודי רפואה בבר אילן. בית הספר יפעל בצפת ויהיה שייך לאוניברסיטת בר אילן. בפקולטה מתוכננים שני מסלולי לימוד: מסלול לימוד תלת שנתי לישראלים בוגרי שלוש שנות לימודי רפואה באוניברסיטאות בחו"ל ומסלול לימודים ארבע שנתי לבוגרי תואר ראשון.

קבלה לתוכנית התלת שנתית של לימודי רפואה בבר אילן

הקבלה לתוכנית התלת שנתית ללימודי רפואה בבר אילן מבוססת על שילוב של ציון פסיכומטרי, ממוצע ציוני בגרות, שקלול הציונים בלימודי הרפואה וראיון אישי.

קבלה לתוכנית הארבע שנתית של לימודי רפואה בבר אילן

הקבלה לתוכנית הארבע שנתית לרפואה של אוניברסיטת בר אילן מבוססת על השלבים הבאים:

  • על המועמדים להיות מעל גיל עשרים ובעלי אזרחות ישראלית או מועמדים בעלי דרכון זר במעמד של תושב.
  • תואר ראשון מאוניברסיטה או מכללה מוכרת בארץ, בממוצע 80 לפחות או מי שנמצא בשלבי סיום התואר הראשון ובלבד שהשלים בהצלחה את כל שבעת מקצועות הליבה.
  • ציון עובר בשבעה קורסי ליבה: ביוכימיה (בציון של 75 לפחות), ביולוגיה של התא (בציון של 75 לפחות), ביולוגיה מולקולרית (בציון של 75 לפחות), מיקרוביולוגיה בסיסית/ מבוא למיקרוביולוגיה (בציון של 60 לפחות), פיזיולוגיה בסיסית / מבוא לפיזיולוגיה (בציון של 60 לפחות), גנטיקה (בציון של 60 לפחות) וסטטיסטיקה (בציון של 60 לפחות).
  • מעבר מבחן GRE בתחומים של ביוכימיה, ביולוגיה של התא, ביולוגיה מולקולארית וגנטיקה. מבחן זה נערך בשפה האנגלית. אם אתם מעוניינים להירשם לתוכנית הארבע שנתית של לימודי רפואה בבר אילן לשנת הלימודים 2011-2012, המועד האחרון בו אתם יכולים לגשת ל- GRE הוא אפריל 2011. הנרשמים לבחינת ה-GRE עבור קבלה לאוניברסיטת תל-אביב, אינם צריכים להיבחן שוב עבור אוניברסיטת בר-אילן.
  • הגעה לרמת "פטור" בשפה האנגלית עד ליולי 2011.
  • מעבר מבחן חשיבה. מטרתו של המבחן היא הערכת חשיבה אנליטית, ניתוח נתונים ומידע ויכולת הסקת מסקנות אצל המועמד. המבחן יתקיים באוניברסיטת תל אביב באפריל 2011.
  • מעבר מבחן מצבים. במהלך המבחן נשאלים המועמדים על מצבים שדרשו מהם התמודדות במהלך חייהם. המבחן יתקיים באוניברסיטת תל אביב באפריל 2011. במבחן החשיבה ובמבחן המצבים ניתן להיבחן פעם אחת בלבד בשנה בכל בחינה.
  • מילוי שאלון ביוגרפי באתר האינטרנט של האוניברסיטה עד למרץ 2011.

העוברים בהצלחה את שלב המיונים הראשון יוזמנו ליום מיונים במרכז הערכה במהלך יולי 2011. במסגרת מבחני המיון תעברו סימולציות שונות, דינמיקה קבוצתית וריאיונות אישיים. מטרת מרכז ההערכה היא לאתר את המועמדים המתאימים ביותר מבחינה אישיותית ללימודי רפואה.

הקבלה לתוכנית הארבע שנתית של לימודי רפואה בבר אילן מותנית במעבר יום המיונים בהצלחה.

הכנה לתוכנית הארבע שנתית של לימודי רפואה בבר אילן

הבטיחו לעצמכם מקום בתוכנית לימודי רפואה בבר אילן לבעלי תואר ראשון כבר בשנה הבאה: ביה"ס האמריקאי מכין אתכם למבחני הכניסה הקשים והמסננים שמצפים לכם בדרך לחוג לרפואה:

קורס הכנה ל- GRE BIOCHEMISTRY: מבחן ה- GRE מהווה את חסם הכניסה העיקרי עבור מועמדים לחוג לרפואה: המבחן הוא ברמת קושי גבוהה, מתקיים באנגלית כולו וכולל שאלות אמריקאיות מכשילות, שמטרתן לסנן את המועמדים המוכשרים ביותר לקראת לימודים מתקדמים.

בקורס ההכנה למבחן GRE BIOCHEMISTRY AND CELLULAR BIOLOGY תלמדו כיצד לאתר את התשובה הנכונה ביותר בזריזות, תכירו לעומק את מבנה השאלות ותפתרו מבחני סימולציה רבים לדוגמה, שיכינו אתכם בצורה מקסימלית למבחן האמיתי.

ביה"ס האמריקאי הוא מרכז בחינות רשמי של מבחן ה- GRE BIOCHEMISTRY AND CELLULAR BIOLOGY. ביה"ס האמריקאי מאפשר לכם ללמוד לקראת הבחינה וגם להיבחן בה באותו מקום.

קורס הכנה למבחן מיר"ב: ביה"ס האמריקאי הוא המוסד המוביל בארץ בהכנה למבחני המיון לרפואה: מיר"ב, מו"ר ומרק"ם. עשרות תלמידים של ביה"ס התקבלו בזכותנו לחוגים לרפואה בכל האוניברסיטאות. קורס ההכנה של ביה"ס האמריקאי מכין אתכם לכל התחנות שיחכו לכם במבחן: סימולציות, ריאיונות אישיים ודינמיקה קבוצתית.


העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם