צרו קשר עוד היום

התכנית הארבע שנתית לרפואה באוניברסיטת תל אביב לבעלי תואר ראשון (המסלול המקוצר)

עד לפני כשנה, אם רציתם ללמוד רפואה הייתם חייבים להירשם ללימודי רפואה במסלול של שש שנים כולל שנת סטאז'. המסלול הקלאסי לרפואה, שקיים בארבע אוניברסיטאות בארץ, הוא אחד המסלולים הקשים ביותר לקבלה באוניברסיטה. כדי להתקבל ללימודי שנה א' בחוג לרפואה, עליכם להציג ציוני פסיכומטרי וממוצעי בגרות גבוהים במיוחד: 740 לפחות בפסיכומטרי וממוצע בגרות של 110, בהתאמה. נתונים גבוהים אלו הם רק תנאי מקדים שמעביר אתכם לסבב המיונים הבא- מבחני מיון לרפואה: מו"ר ומרק"ם, מרכזי הערכה ייחודיים למועמדים לחוג לרפואה. רק העוברים בהצלחה את יום המיונים זכו להתקבל לשורות החוג לרפואה.

לנוכח תנאי הקבלה הקשים בחוגים לרפואה, ובשל המחסור הגדול ברופאים במערכת הבריאות בארץ, החליטה אוניברסיטת תל אביב לפני כשנתיים על פתיחת חוג לימודים נוסף: לימודי רפואה לבעלי תואר ראשון, מסלול שזכה לכינוי 'התכנית הארבע שנתית לרפואה'. חוג זה מיועד לבוגרי תואר ראשון ברוב מקצועות הלימודים באוניברסיטה, בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה של המסלול.

קבלה לתוכנית הארבע שנתית לרפואה באוניברסיטת תל אביב

הקבלה לתוכנית הארבע שנתית לרפואה בתל אביב מבוססת על השלבים הבאים:

תואר ראשון (או זכאות לתואר ראשון) מאוניברסיטה או מכללה מוכרת בארץ, בממוצע 80 לפחות

ציון של 80 לפחות בשבע קורסי ליבה (ברמת קורסי מבוא): ביוכימיה, ביולוגיה של התא, ביולוגיה מולקולרית, מבוא למיקרוביולוגיה, מבוא לפיזיולוגיה, גנטיקה וסטטיסטיקה.

מעבר מבחן GRE BIOCHEMISTRY AND CELLULAR BIOLOGY.

מבחן זה נערך באנגלית, במתכונת אמריקאית, ובודק ידע בביולוגיה תאית, ביולוגיה מולקולרית וביוכימיה, ברמה של קורסים אוניברסיטאיים בנושא. המבחן בודק גם ידע בנושאים בכימיה שלא נלמדים ברמת התואר הראשון.

אם אתם מעוניינים להירשם לתוכנית הארבע שנתית לרפואה באוניברסיטת תל אביב בשנת הלימודים 2011, המועד האחרון בו אתם יכולים לגשת ל- GRE הוא אפריל 2010.

מילוי שאלון ביוגרפי באתר האינטרנט של האוניברסיטה.

העוברים בהצלחה את שלב המיונים הראשון, מוזמנים ליום מיונים- מיר"ב: מרכז הערכה למועמדים לתוכנית הארבע שנתית לרפואה. במסגרת מבחני המיון תעברו סימולציות שונות, דינמיקה קבוצתית וריאיונות אישיים. מטרת מרכז ההערכה היא לאתר את המועמדים המתאימים ביותר מבחינה אישיותית ללימודי רפואה.

קבלה לתוכנית הארבע שנתית לרפואה באוניברסיטת תל אביב מותנית במעבר יום המיונים בהצלחה. החוג קולט 60 מועמדים מדי שנה.

הכנה לתוכנית הארבע שנתית לרפואה באוניברסיטת תל אביב

הבטיחו לעצמכם מקום בתוכנית ללימודי רפואה לבעלי תואר ראשון כבר בשנה הבאה: ביה"ס האמריקאי מכין אתכם למבחני הכניסה הקשים והמסננים שמצפים לכם בדרך לחוג לרפואה:

קורס הכנה ל- GRE BIOCHEMISTRY: מבחן ה- GRE מהווה את חסם הכניסה העיקרי עבור מועמדים לחוג לרפואה: המבחן הוא ברמת קושי גבוהה, מתקיים באנגלית כולו וכולל שאלות אמריקאיות מכשילות, שמטרתן לסנן את המועמדים המוכשרים ביותר לקראת לימודים מתקדמים.

בקורס ההכנה למבחן GRE BIOCHEMISTRY AND CELLULAR BIOLOGY תלמדו כיצד לאתר את התשובה הנכונה ביותר בזריזות, תכירו לעומק את מבנה השאלות ותפתרו מבחני סימולציה רבים לדוגמה, שיכינו אתכם בצורה מקסימלית למבחן האמיתי.

ביה"ס האמריקאי- מרכז בחינות רשמי של מבחן ה- GRE BIOCHEMISTRY AND CELLULAR BIOLOGY. בואו ללמוד לקראת הבחינה ולהיבחן בה באותו מקום שאתם כבר מכירים.

קורס הכנה למבחן מיר"ב: ביה"ס האמריקאי הוא המוסד המוביל בארץ בהכנה למבחני המיון לרפואה: מיר"ב, מו"ר ומרק"ם. עשרות תלמידים של ביה"ס התקבלו בזכותנו לחוגים לרפואה בכל האוניברסיטאות. קורס ההכנה של ביה"ס האמריקאי מכין אתכם לכל התחנות שיחכו לכם במבחן: סימולציות, ריאיונות אישיים ודינמיקה קבוצתית.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם