צרו קשר עוד היום

מבחן מור- האתר המקיף על מבחן מור

מבחן מור מיועד למועמדים לפקולטות לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בטכניון ובביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית. אם החלום הגדול שלכם הוא להצליח במקצוע הרפואה ולעסוק בו בהמשך חייכם, עליכם להתכונן לקראת מבחן מור ולהצטיין בו. מבחן מור הוא מבחן מיון והתאמה של מועמדים לקראת לימודי רפואה. מבחן מור כולל מבחנים שונים בעל פה ובכתב, שנועדו לבדוק תכונות אופי שונות אצל המועמדים, את המוטיבציה שלהם ללמוד רפואה, יכולתם להתמודד עם בעיות שונות ואופן קבלת ההחלטות שלהם. מבחן מור מתמקד בכישורים האישיים בהן ניחן כל מועמד, בתקשורת הבינאישית שהוא מקיים עם סביבתו, במידת המוטיבציה בה ניחן המועמד וביכולתו של כל אחד ואחד מהמועמדים להביע ולחוות דיעות במגוון נושאים שאינם מקצועיים גרידא.

מבחן מור בוחן משתנים נוספים מלבד ציוני הבגרות וציון הפסיכומטרי של המועמדים, על מנת להגיע להערכה איכותית ומדויקת יותר בנוגע להתאמתו של כל מועמד ומועמד ללימודי רפואה, בעזרת מאפיינים אישיים שאינם באים לידי ביטוי בציוני המבחנים. מועמד עם ציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות יכול להיות רופא לא מוצלח אם הוא לא מסוגל להתמודד באופן אנושי ורגיש עם מטופלים ובמקרים מסוימים לבשר להם חדשות רעות. בנוסף, מועמד אשר לא עמד בהצלחה בלחץ הפסיכולוגי של מבחן מור, סביר שלא יתמודד בהצלחה עם מצבי לחץ אחרים אשר ידרשו ממנו לספק תגובות החלטיות ולהפעיל שיקול דעת, בפרק זמן קצר ותחת תנאי לחץ קשים בהרבה.

לשם כך, מבחן מור מורכב מסימולציות ודינאמיקות קבוצתיות בהן נבדק תפקודו של כל מועמד. בנוסף כל מועמד עובר במהלך מבחן מור סדרת ראיונות אישיים ושאלונים שמטרתם להכירו בצורה טובה יותר.

מרכז ההערכה בנוי ממספר בחינות הבודקות את כישוריו של כל מועמד. בחינות אלו כוללות שאלונים בהם מוצגים בפני המועמדים בעיות מורכבות הדורשות יכולת ניתוח והבעת דיעה, שאלון אישי לצורך קבלת מידע על המועמדים עצמם ועל עברם, ריאיון אישי, שלוש תחנות סימולציה בהן תבחן התנהגות המועמדים בסיטואציות שונות, שתי תחנות תיחקור בהם יציגו המועמדים את השיקולים שהניעו אותם להתנהג באופן מסוים במהלך הסימולציות וסימולציות קבוצתיות, במהלכן ידרשו המועמדים לבצע משימה קבוצתית. זוהי הזדמנות חד פעמית בעבורכם להציג את עצמכם ולהראות כי יש לכם את מכלול תכונות האופי הדרושות על מנת לעסוק במקצועות הרפואה.

מבחן מור יקבע האם תתקבלו ללימודי רפואה: אל תהמרו על סיכויי הקבלה שלכם- שריינו לעצמכם מקום בקורס ההכנה לקראת מבחן מור של בית הספר האמריקאי-פרטים בהמשך....

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content